Marcinkevičius
„Rheinmetall“ atstovas: Lietuvos indėlis į gamyklą paaiškės radus partnerių

radusLietuvos indėlis į Vokietijos gynybos pramonės milžinės „Rheinmetall“ 155 mm artilerijos amunicijos gamyklos Lietuvoje statybą paaiškės šalyje radus partnerių, sako „Rheinmetall“ atstovas.  

„Tai irgi yra diskusijų objektas, kuriuo dabar užsiimsime artimiausiomis savaitėmis. Mes ieškome partnerių Lietuvoje, o tuomet žiūrėsime, koks galėtų būti jų indėlis į konkretų projektą“, – žurnalistams antradienį Vilniuje sakė Vokietijos koncerno tarptautinių strateginių programų plėtros direktorius Maximilianas Frochas (Maksimilijanas Frochas). 

„Matysime. Jeigu atsiras įmonių, kurios galėtų prisidėti – visi yra maloniai kviečiami susisiekti su mumis. Leiskite mums išsiaiškinti, kas galėtų būti potencialus partneris, kol kas daugiau apie tai komentuoti negaliu“, – teigė jis, paklaustas, ar Lietuvoje ieškoma partnerių iš privataus ar viešojo sektorių. 

M. Frochas nekomentavo, ar Lietuva turėtų išskirtinių sąlygų įsigyjant gamyklos produkcijos bei kada galėtų baigtis derybos dėl investicijų sutarties: „Mes darysime tai kuo greičiau“. 

„Mes, kaip gynybos partnerė, esame patenkinti, kad galime prisidėti prie Lietuvos nacionalinio suvereniteto gaminant artilerijos sviedinius. Šio ketinimų protokolo pasirašymas padės pagrindus mūsų ilgalaikiam bendradarbiavimui. Mes nekantraujame kartu su jumis imtis mūsų laukiančių uždavinių sprendimo“, – Vyriausybėje pasirašęs ketinimų protokolą dėl gamyklos Lietuvoje statybų teigė M. Frochas.

Amunicijos gamyklą svarstoma statyti Radviliškio rajone, netoli Baisogalos, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto valdomoje valstybinėje žemėje. Vyriausybės atstovai teigia, jog tai viena iš svarstomų vietų.

Seimas praėjusią savaitę pradėjo svarstyti pataisas, sudarančias palankesnes sąlygas dideliems Vakarų ginklų ir šaudmenų gamintojams kuo greičiau Lietuvoje statyti savo gamyklas.

Redaktorė Roma Pakėnienė

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode