Parama dėkojame
Sprogimas

Nustačius taršų automobilį jo teisę važiuoti siūloma pratęsti ilgiau nei dviem paroms

Lietuvos transporto saugos administracijai (LTSA) nustačius, kad dėl viršytos išmetamųjų dujų normos automobilio techninė apžiūra galios dar dvi paras, Seimo Aplinkos apsaugos bei Teisės ir teisėtvarkos komitetai siūlo susitarti dėl ilgesnio laiko, per kurį vairuotojai galėtų susitvarkyti automobilį nepanaikinant visos techninės apžiūros .

 

 

Mitai ir faktai apie elektromobilius

elektromobiliskraunasiLietuvos keliais matome vis daugiau riedančių elektromobilių. Regitros duomenimis vien 2023 m. iš  viso buvo registruota 248 859 transporto priemonės, iš kurių 173 057 asmeniniai lengvieji automobiliai. Tarp jų 2023 m. sausio-gruodžio mėnesiais registruoti net 4851 elektra varomi asmeniniai lengvieji automobiliai. Tai apytiksliai sudaro apie 2.8 % visų registruotų asmeninės paskirties automobilių 2023 m.

Dėl taršos panaikinus automobilio techninę apžiūrą, ji dar galios dvi paras

parasAplinkosaugininkams be kitų institucijų pareigūnams panaikinus automobilio techninę apžiūrą dėl viršytos išmetamųjų dujų normos, ji nuo šiol galios dar dvi paras.

Toks terminas nuo trečiadienio įvestas Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) direktoriaus įsakymu. Iki šiol sprendimas įsigaliodavo iškart, nustačius pažeidimą.

Įsigalioja draudimas plaukioti vidaus degimo variklius turinčiais laivais

laivasmotorAplinkos ministerija primena, kad nuo kovo 16 d. iki kovo 31 d. visuose vandens telkiniuose draudžiama plaukioti laivais su vidaus degimo varikliais.

Šie reikalavimai netaikomi vidaus vandenų keliuose, taip pat vykdant gelbėjimo darbus, aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, mokslinius tyrimus, verslinei ir mėgėjų žvejybai Kuršių mariose.

Velykų laikotarpiu Lietuvoje traukiniai kursuos maksimaliu pajėgumu

pajegumuTebetęsiant suplanuotus geležinkelio elektrifikacijos projekto darbus, keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ šventiniu Velykų laikotarpiu didina pajėgumus –  keleivių patogumui visais maršrutais Lietuvoje traukiniai kursuos įprastai ir papildomai maršrutuose Vilnius–Klaipėda ir Radviliškis–Šiauliai–Klaipėda traukinių eismas bus visiškai atnaujintas, bei kursuos padidinti sąstatai.

Parlamentarai siūlo įpareigoti visus paspirtukų vairuotojus dėvėti šalmus

salmusDu Seimo nariai siūlo nustatyti prievolę visiems paspirtukų vairuotojams, nepaisant jų amžiaus, dėvėti šalmus.

Konservatorius Andrius Vyšniauskas ir socialdemokratas Julius Sabatauskas registravo Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą, kad visi paspirtukų ir kitų elektrinių mikrojudumo priemonių vairuotojai privalėtų dėvėti šalmus.

Galimybė keleivių ir krovinių vežėjams: finansuojamas 530 netaršių autobusų ir sunkvežimių įsigijimas

netarsiuPer artimiausius 2,5 metų Lietuvos keleivinio transporto ir vilkikų parkai stipriai atsinaujins – Susisiekimo ministerija iš Europos Sąjungos fondų skiria daugiau nei 78 mln. Eur finansavimą dviem kovo pradžioje pasirodžiusioms skatinamosioms priemonėms, kurios inicijuos 530 naujų keleivinių ir krovininių transporto priemonių įsigijimą.

Nuo šiol traukinių bilietus galima įsigyti per „Google Maps“

mapsLTG grupės keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ pasirašė partnerystės sutartį su vežėjus visame pasaulyje jungiančia kompanija „Distribusion Technologies GmbH“, kuri išplės galimybes įsigyti traukinio bilietus visiems besinaudojantiems kelionių planavimo platforma „Google Maps“. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ateityje norintiems įsigyti traukinių bilietus Lietuvoje suteiks prieigą prie daugiau nei 150 transporto operatorių ir pardavimo platformų visame pasaulyje.  

Pagal naują skrydžių skatinimo modelį vyks dar du maršrutai: reguliarūs skrydžiai jungs Vilnių su Lisabona ir Hamburgu

lisaVilniaus oro uostą su Londono Sičiu sėkmingai sujungusi skrydžių skatinimo praktika - rizikos pasidalijimo partnerystės modelis - tęsiasi. Lietuvos oro uostai ir oro bendrovė „airBaltic“ pasirašė bendrą investicijų sutartį, pagal kurią iš Vilniaus oro uosto bus vykdomi reguliarūs skrydžiai į Vokietijos uostamiestį Hamburgą ir Portugalijos sostinę Lisaboną.

K. Meidė: traukiniai Lietuvoje dažniau važinės nuo 2026-ųjų

meide2026 metais Lietuvą pasiekus 15 Šveicarijos koncerno „Stadler Rail“ Lenkijoje gaminamiems elektriniams traukiniams šalyje padažnės traukinių reisų, sako naujoji „Lietuvos geležinkelių“ grupės (LTG) keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ vadovė Kristina Meidė. 

Jos teigimu, padidinti reisų skaičiaus jau dabar bendrovei neleidžia riedmenų trūkumas.

Konkurencijos taryba ragina keisti automobilių techninės apžiūros tvarką

keistiTris dešimtmečius galiojanti techninės apžiūros tvarka riboja konkurenciją ir turėtų būti tobulinama bei įtvirtinta įstatyme, teigia Konkurencijos taryba. 

Pasak jos, pagal Susisiekimo ministerijos 1993 metais parengtą tvarką Lietuva suskirstyta į 10 zonų, iš jų kiekvienoje veikia po vieną techninės apžiūros įmonę, o jos visos šiuo metu valdo 68 techninės apžiūros centrus ir stotis.

Automobilių nuomos patarimai ir gudrybės

autonuomaAutomobilių nuoma gali būti puikus būdas keliaujant kelionėse, tačiau norint išnaudoti šią paslaugą maksimaliai ir sutaupyti pinigų, svarbu žinoti keletą patarimų ir gudrybių, kaip tai padaryti efektyviai ir finansiškai naudingai Jums. Štai keletas pagrindinių patarimų, kaip pasinaudoti automobilių nuomos mieste privalumais:

Išskirtiniai dviračių laikiklių dizainai

dviraciaiDviračiai jau senai tapo labai populiarus laisvalaikio praleidimo būdas, tačiau jie yra ne tik transporto priemonė, kuri leidžia nuo taško A nuvažiuoti iki taško B, tačiau tai pamažu tampa daugelio žmogaus gyvenimo būdų, kurie vis dažniau laiką leidžia su dviračiu. Tačiau įsigijus dviratį, būtina pasirūpinti ir jo saugumu, bei žinoma laikikliais, kurie yra skirti ne tik dviratį laikyti namuose, tačiau ir jį pritvirtinti prie Jūsų automobilio išvažiuojant į kelionę. Internetinėse erdvėse galima rasti didelį pasirinkimą dviračių laikiklių, tačiau dviračių laikikliai skirstosi į keletą rūšių, todėl prieš perkant juos būtina pasigilinti kokie laikikliai Jums reikalingi.

Automobilio variklio veikimas ir gedimai

autovarikliaiDaugelis vairuotojų anksčiau ar vėliau susiduria su variklio bėdomis, kai jis pradeda skleisti keistus garsus, blogai veikia ir nesuteikia reikiamos galios. Deja, bet kuris variklis turi tam tikrą darbo laiką, kuriam pasibaigus jis nebegali susidoroti su savo pareigomis, o pažeidus eksploatavimo taisykles ir netinkamai prižiūrint, variklio gedimo momentas gali būti daug arčiau, nei nurodyta dokumentuose. Būtent tada automobilių savininkams tenka atlikti kapitalinį variklio remontą. Kaip tai nutinka ir kaip suprasti, kad automobilį reikia skubiai vežti į servisą?

Kaip veikia E100?

e100Įmonė E100 yra tarptautinis paslaugų transporto įmonėms teikėjas. Jau daugiau nei 20 metų padedame įmonėms supaprastinti su automobilių parko valdymu, išlaidomis ir mokėjimais susijusius procesus. Mūsų klientai dažniausiai yra vežėjai, bet taip pat ir kurjerių įmonės, taksi korporacijos, didmenininkai, gamybos įmonės ir statybų sektoriaus įmonės.

Į Lietuvą ateina dar vienas naujas oro vežėjas – „FlyDubai“

lktuvas Į Lietuvą ateina dar vienas naujas oro vežėjas – Junginių Arabų Emyratų aviakompanijos  „Emirates Airlines“ antrinė skrydžių bendrovė „FlyDubai“. Skrydžius ji padės rudenį. 

Tai spaudos konferencijoje Vilniaus oro uoste ketvirtadienį pranešė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Oficialu: kovo mėnesį bus pradėta atkarpos nuo Molėtų iki Utenos rekonstrukcija

kovoŠiandien Susisiekimo ministerijoje buvo pasirašyta „amžiaus statybomis“ praminto kelio Vilnius-Utena rekonstravimo sutartis. Spaudos konferencijos metu pranešta, jog jau kovo mėnesį bus pradėti kelio atkarpos nuo Molėtų iki Utenos kapitalinio remonto darbai. Beveik 30 km ruožą planuojama sutvarkyti dar iki šių metų pabaigos.

Interaktyvus kelių barstytuvų žemėlapis leis patikrinti atliktus ir planuojamus darbus

atliktusValstybės įmonė „Kelių priežiūra“ parengė virtualų žemėlapį, kuriame galima matyti pagrindinių šalies kelių valymo būklę ir barstytuvų padėtį realiu laiku.

„Nuo šiandien valstybės įmonė „Kelių priežiūra“ atveria interaktyvų žemėlapį. Jame kiekvienas vairuotojas, gyventojas gali surasti bet kurį kelią ir pamatyti tame kelyje per paskutines aštuonias valandas atliktus darbus bei matyti, kokie darbai suplanuoti aštuonias valandas į priekį“, – žurnalistams antradienį sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Automobilio stebulės priežiūra ir prevencija: patarimai vairuotojams

autoremAutomobilių stebulės, taip pat žinomos kaip ratų stebulės, yra svarbios transporto priemonės pakabos sistemos sudedamosios dalys, jungiančios ratus su ašimi. Jie atlieka lemiamą vaidmenį užtikrinant sklandų ir saugų vairavimą, nes leidžia ratams laisvai suktis ir kartu palaiko automobilio svorį. Vairuotojams būtina suprasti automobilių stebulių svarbą ir tinkamą jų priežiūrą, kad išvengtų žalos ir užtikrintų optimalų veikimą. Automobilių stebulių nepriežiūra gali sukelti brangų remontą, sumažėti degalų efektyvumas. Remontas gali brangiai kainuoti, tad gera prevencija jus apsaugos nuo finansinės žalos.

Reforma nepagerino keleivių vežimo autobusais situacijos, ji prastėja

autobusaiSavivaldybių atstovai tikina, kad konkurenciją skatinti turėjusi keleivių vežimo tarpmiestiniais autobusais reforma iš esmės nieko nepakeitė, o situacija tik prastėja – mažėja regionų gyventojų galimybės susisiekti su kitais miestais.

Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) patarėja Dovilė Sujetaitė sako, kad pradėjus reformą dalyje regionų buvo panaikinti kai kurie autobusų maršrutai. 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode