Popiežiaus katechezė. Kaip žinoti, kad teisingai pasirinkome?

pasirTrečiadienio rytą per bendrąją audienciją popiežius Pranciškus tęsė katechezę apie dvasinės įžvalgos procesą ir šį kartą kalbėjo apie tai, kaip nustatyti, ar mūsų priimti sprendimai buvo teisingi. Turime dėmesingai stebėti mūsų sprendimų teisingumą patvirtinančius arba paneigiančius ženklus.

Pasak popiežiaus, laikas yra pagrindinis kriterijus, leidžiantis suprasti, kad atpažinome Dievo balsą tarp kitų balsų. Vienas iš skiriamųjų gero sprendimo požymių yra ramybė, kuri tęsiasi ilgą laiką, atneša harmoniją, vienybę santykiuose su kitais žmonėmis, entuziazmą dirbant savo darbą. Vienoje konkrečioje srityje priimtas geras sprendimas yra naudingas visoms mūsų gyvenimo sritims. Kalbėdamas apie laike išliekančius gerą sprendimą patvirtinančius požymius popiežius visų prima paminėjo dėkingumo jausmą. Nejaustume  sieloje dėkingumo, jei sprendimas nebūtų priimtas su meile ir dosnumu, bet iš baimės, dėl emocinio šantažo ar prievartos. Kitas gerą sprendimą patvirtinantis elementas yra suvokimas, kad esame savo vietoje, kad esame dalis didesnio plano, kurio vykdyme noriai dalyvaujame. Galiausiai dar vienas teisingą sprendimą patvirtinantis dalykas yra suvokimas, kad išliekame laisvi. Dievas nenori iš mūsų atimti to, kas mums brangu, bet nori, kad gyventume laisvai, be prisirišimų. Viešpats sukūrė mus laisvus. Mes netgi esame laisvi nesutikti su jo valia. Tačiau mes juo pasitikime, nes žinome, kad jis mus be galo myli, žinome, kad kartu su juo galime sukurti kažką nuostabaus, kažką amžino.

Po katechezės popiežius paminėjo ketvirtadienį, gruodžio 8 d., minimą Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo iškilmę. „Ją, mūsų mieliausiąją Motiną, prašome paguodos visiems, kas kenčia karo žiaurumus, ypač iškankintai Ukrainai. Melskimės už šią kankinių tautą!“, – sakė Pranciškus. (jm / Vatican News)

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode